ЛМКП «Львівводоканал» досліджує причини поширення неприємного запаху у місті


ДЕ_смердит__Л_вiв

Під час Великодніх свят відновилися скарги львів’ян на неприємний запах у місті. Зокрема, у диспетчерську службу водоканалу зверталися мешканці центральної частини міста, вулиці Зеленої, Городоцької, мікрорайону Рясне.

«Ми моніторимо скарги мешканців на неприємний запах в інтернеті на інтерактивній карті. Вже доволі тривалий час зауважень щодо неприємного запаху до нас не надходило. Однак, саме на Великдень ситуація погіршилася. Містом ширився неприємний запах, причину якого зараз ми не можемо ствердно визначити. Ми припускаємо, що відбулися несанкціоновані скиди висококонцентрованих органічних стоків, які спричиняють появу неприємних запахів. Відтак служба каналізаційного господарства відновила аналітичну роботу по дослідженню вмісту сірководню в контрольних колодязях підприємств»,

- зазначив Володимир Васильченко, заступник головного інженера ЛМКП «Львівводоканал».

Для дослідження вмісту сірководню використовують два газоаналізуючі прилади, які цілодобово здійснюють відбір газоповітряної суміші та передають результати аналізу через супутниковий зв’язок на сервер підприємства.

«Зважаючи на попередні результати використання приладів, можемо очікувати на пікове зростання вмісту сірководню в певні години доби. Це було дуже чітко видно на минулорічних графіках. Вміст сікроводню в повітрі періодично збільшувався в кілька разів, особливо у нічні години доби, у святкові та вихідні дні. Це свідчить про одне – склад каналізаційних стоків у ці години змінювалася»,

- зазначив Микола Одуха, головний технолог ЛМКП «Львівводоканал».

«Львівводоканал» закликає промислові підприємства міста ретельно стежити за технологічними процесами, щоб не допускати до скидів каналізаційних стоків з перевищеннями гранично допустимих концентрацій.