Триває дослідження причини поширення неприємного запаху у місті


графік27-28.04.2014

Напередодні Великодніх свят і донині містом періодично почали поширюватися неприємні запахи. Відтак служба каналізаційного господарства водоканалу відновила аналітичну роботу по дослідженню вмісту сірководню в контрольних колодязях підприємств.

Для дослідження використовують два газоаналізуючі прилади, які цілодобово здійснюють відбір газоповітряної суміші та передають результати аналізу через супутниковий зв’язок на сервер підприємства.

«Ми встановили один прилад у колодязі на вулиці Богданівській куди підключений напірний колектор Ензиму, а інший – на вулиці Пасічній біля приватної броварні. На Пасічній порушень не виявлено. Однак прилад на Богданівській фіксує періодичне зростання вмісту сірководню в десятки разів. Максимальна концентрація H2S 780 ррm відмічена 27 квітня о 12 годині. В окремі дні піки вмісту сірководню сягають 200-400 ррm. Це свідчить про те, що в певні години змінюється концентрація каналізаційних стоків, що призводить до процесу утворення сірководню. З моменту запуску анаеробного реактора на очисних спорудах Ензиму відбулося відчутне зниження вмісту органіки в стічних водах компанії. Однак стоки Ензиму досі не приведені до норми»
-зазначив начальник служби каналізаційного господарства Володимир Васильченко.

Для обговорення цієї проблеми 28 квітня відбулася спільна нарада представників Львівводоканалу, Ензиму, управління екології та благоустрою Львівської міської ради з залученням науковців «Львівської політехніки»

«Ми прийняли рішення про продовження роботи приладів. Ми також домовилися про залучення іноземних фахівців, які мають досвід у вирішенні проблеми утворення сірководню. Наступна нарада запланована на 12-15 травня, на якій плануємо провести практичні дослідження по дозуванню хімічних реагентів до стічних вод Ензиму перед скиданням до міської каналізації»
-зазначив головний технолог Микола Одуха