У Львіводоканалі запозичують європейський досвід утилізації осаду стічних вод


KREVOX (2)
У «Львівводоканалі» відбулася зустріч фахівців підприємства та посадовців міської ради з представниками Європейського екологічного центру KREVOX з приводу шляхів утилізації осаду стічних вод. На зустрічі обговорювали європейський досвід впровадження екологічних проектів, технологічні можливості та конкретні реалізовані рішення у переробці мулу.
Проблема утилізації осаду є надзвичайно гострою для Львова. На території міських очисних споруд на вулиці Пластовій розташовані мулові поля, на яких за 60 років експлуатації накопичилося понад 2 млн. тон мулу і щодня додається близько 3 тисяч тон. Осад зберігається на відкритій території площею понад 20 га, й виділяє в атмосферу неприємні запахи.

«Ми запозичуємо європейський досвід для вирішення цієї проблеми. Перше завдання – це зупинити процес наповнення мулових полів. Друге – переробити вже накопичений мул. Нам необхідно залучити інвестиції у пропоновані технологічної схеми переробки осаду. Це дозволить перевести дуже енергоємний і «брудний» процес утворення мулу у розряд екологічно чистих і високо ефективних виробництв» – зазначив директор Валентин Вольський

«Це дуже актуальна тема для польських водоканалів, оскільки ЄС вимагає від нас до 2020 року позбутися мулових полів. Відтак ми активно залучаємо інвестиції та впроваджуємо високотехнологічні проекти по переробці мулу. Зокрема на понад 200 об’єктах очисних споруд були застосовані технології механічної, хімічної, біологічної та термічної обробки мулу. Ми розглядаємо осад стічних вод як джерело відновлювальної енергії. Можна спалювати зневоднений мул з вугіллям на теплоелектростанціях або цементних заводах. Це є підставою для отримання так званого зеленого тарифу на енергію» – розповів заступник технічного директора ТОВ «Європейський Екологічний Центр KREVOX» Александер Сушиньскі.

У результаті спільної зустрічі напрацьовується загальна концепція реконструкції міських очисних споруд для приведення до європейських стандартів. ТОВ «Європейський Екологічний Центр KREVOX» розроблятиме для Львівводоканалу різні варіанти налагодження ефективної очистки стоків та утилізації осадів для впровадження відновних джерел енергії й вирішення проблем неприємного запаху.

Довідка
Проблема складування та переробки осаду стічних вод торкається усіх промислових міст світу. Насамперед тому, що такий осад, бактеріально забруднений, з високою концентрацію важких металів та інших токсичних сполук, не можна використовувати для сільського господарства. Донедавна (а саме до початку 90-х років) міста США та Великобританії вивозили осад та скидали його в океан. Ця практика припинилася лише тоді, коли почали діяти жорсткі норми по забрудненню навколишнього середовища. Натомість європейці складували сирий осад на спеціальні майданчики, як з часом займали все більшу територію. Відтак за останні десятиліття були напрацьовані ефективні технологічної схеми переробки осаду.