У Львові на очисних спорудах буде побудована станція для виробництва біогазу


Загальна вартість проекту становить 31,5 млн євро, з яких кредитні кошти ЄБРР 15 млн. євро, кредит НЕФКО 5 млн. евро, грантові кошти від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля 7,5 млн. євро та місцевий внеск в розмірі 4 млн. євро.

«Ми уже кілька років працюємо у напрямку залучення інвестицій в модернізацію діючих очисних споруд. Це є гостра проблема, яка вкрай потребує вирішення. За оцінкою шведських експертів для приведення очисних споруд у Львові до європейських стандартів необхідно вкласти щонайменше 150 млн. євро. По такому шляху йшли наші найближчі сусіди з Польщі. За останнє десятиліття на усіх каналізаційних очисних спорудах Польщі відбулися модернізації, переоснащення та будівництво біогазових станцій. До прикладу реконструкція очисних у Познані вартувала 100 млн. євро.»

У Львівводоканалі зазначають, що проект забезпечить суттєву економію витрат підприємства на електроенергію та містить містить значну кількість екологічних переваг, таких як зменшення викидів С02, зменшення транспортних витрат на 30%, гігієнізація мулу, а також очистка піску. Реалізація проекту мінімізує шкідливі викиди у річку Полтва, що забезпечить суттєве поліпшення екологічної ситуації в місті.

Довідка

Проект біогазової станції складається зі станції для зброджування надлишкового мулу на каналізаційних очисних спорудах (надалі КОС). Мул забирається з відстійників і зброджується. Утворений біогаз із метантенків використовується для виробництва електроенергі, яка буде скерована  для роботи КОС, а тепло – для підігріву мулу й будівель на території. Реконструкція очисних споруд 1-2 включає нові пісколовки, нове обладнання для первинних і вторинних відстійників, а також модернізацію аераційної частини очисних споруд. Будівництво станції з виробництва біогазу зменшить кількість мулу і за рахунок роботи станції при термофільних температурах відбудеться краще обеззаражування мулу. Після зброджування мул можна використовувати як добриво, можна висушувати, спалювати або покривати ним сміттєзвалища і шахти тощо. Нові пісколовки буде побудовано відповідно до належного сучасного проекту і видалятимуть пісок та жир. Їх буде оснащено промивкою піску та зневодненням. Розміщення пісколовок на території КОС 1-2 буде таким, що їх можна буде використати в майбутньому, якщо будуватимуть нову КОС. Нова система аерації КОС 1-2 матиме енергоефективні аератори, системну контролю повітропостачання, яка відповідатиме потоку стоків та забрудненню.

Загалом цей проект – це другий крок з модернізації очистки каналізаційних стоків м. Львова. Першу модернізацію проводили у 2003-2006 роках і фінансували з грантових коштів, кредиту Світового Банку, а також коштів ЛМКП «Львівводоканал». Ця модернізація включала нові вхідні решітки, нове обладнання для головної каналізаційної насосної станції на КОС 3-4, нові повітродувки й контроль за витратою повітря для КОС 3-4, нові центрифуги для зневоднення мулу й нові мулові насоси.