У водоканалі ознайомилися з винаходом львівської ліцеїстки


P60530-105136

Інноваційний пристрій для промивання каналізаційних колекторів дощовою водою представив науковий керівник юної винахідниці Віктор Колдун. На робочій зустрічі у Львівводоканалі пан Віктор розповів про особливості функціонування такого обладнання:

«Мова йде про встановлення у каналізаційному колодязі накопичувального пластикового ковша об’ємом 150 літрів, який по мірі наповнення водою перевертатиметься та змиватиме бруд у колекторі. Ми зробили модель такого пристрою та виконали певні випробування на мережі, зокрема промивали ділянку каналізаційного колектора – виливали бочку води і мали добрий результат. Відтак пропоную водоканалу застосовувати такий спосіб очищення каналізації у житлових районах приватної забудови. Думаю, це буде дешевше, аніж прочищати спецтехнікою. За попередніми розрахунками виготовлення такого обладнання вартуватиме десь 300 долларів»

У водоканалі загалом схвально ставляться до застосування нових екологічних рішень, що полегшують експлуатацію обладнання та економлять ресурси. Однак у комунальному підприємстві вважають, що експертну оцінку зазначеній інновації можуть надати лише науковці після проведення випробувань.
Коментує головний технолог ЛМКП «Львівводоканал» Микола Одуха:

«Згаданий технічний винахід повинен бути придатним до практичного застосування та мати економічну ефективність. Поки що нам представили лише макет із пап’є-маше, без жодних гідравлічних чи економічних розрахунків. Відтак ми пропонуємо залучити фахівців із Львівської Політехніки, випробувати модель у лабораторних умовах та отримати висновки щодо можливості його застосування на виробництві. Перед тим як витрачати кошти необхідно передбачити якого результату ми можемо досягти та які інвестиції необхідно для цього залучити».

Водоканалівці наголошують, що обладнання каналізаційних колодязів додатковими пристроями має бути передусім безпечне та не перешкоджати експлуатації мережі у майбутньому. Наразі задля якісної промивки каналізаційних колекторів у місті використовують сучасну спецтехніку, яка потужним струменем води під тиском понад 150 атмосфер змиває усі відкладення.