Сьогодні на сесії міської ради розглянуть питання залучення кредитних та грантових коштів для побудови біогазової установки на очисних спорудах


Сьогодні під час пленарного засідання сесії Львівської міської ради депутати розглянуть питання надання дозволу ЛМКП «Львівводоканал» на отримання кредиту від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) для реалізації проекту споруджень та будівництва станції переробки мулу для очистки та утилізації стічних вод і виробництва біогазу для когенерації у місті Львові.
Наступне питання стосуватиметься погодження умов гранту від Фонду Джона Нурмінена у формі міжнародної технічної допомоги в сумі 380 тисяч євро. Метою залучення гранту є запровадження процесу видалення фосору на очисних спорудах задля нейтралізації фосфору, що надходитиме з біогазової установки.
Нагадаємо, що у лютому 2016 року міський голова підписав договір з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо залучення інвестицій у проект побудови біогазової станції на комунальних очисних спорудах. Загальна вартість проекту 31,5 млн.євро, з них сума кредиту, який надає Львівському міському комунальному підприємству «Львівводоканал» Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) становить 5 млн.євро.
Реалізація проекту забезпечить суттєве покращення екологічної ситуації в місті, мінімізує шкідливі викиди у річку Полтва, зменшить об’єм мулу, який накопичується на очисних спорудах, зменшить викиди СО2. Окрім екологічних переваг, спорудження біогазової станції дасть змогу виробляти електроенергію в сумарній кількості 39,4 млн. кВт.год./рік і теплової енергії, яка відповідає сумарній тепловій потужності в розмірі 1,6 млн. кВт/рік.
Проект ухвали про надання дозволуЛМКП «Львівводоканал» на отримання кредиту від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО)
Проект ухвали погодження умов гранту від Фонду Джона Нурмінена