Повірку лічильників води проводять на місці експлуатації


Як проінформували у ЛМКП «Львівводоканал» періодичну повірку водолічильника здійснюють з використанням переносних повірочних установок або встановлюють лічильник з обмінного фонду підприємства. Такі нововедення дозволили суттєво зменшити незручності для споживачів та значно зекономити робочий час працівників підприємства, залучених у процес проведення повірки.

«Раніше лічильник потрібно знімати, доставити у лабораторію та знову монтувати, потім очікувати контролера, який встановлював пломбу. Однак цього року затвердили нові тарифи, у які включили витрати на повірку лічильників. Відтак у Львівводоканалі придбали чотири нових повірочних установки та запровадили обмінний фонд водолічильників. Зазвичай ми застосовуємо проливні установки для повірки лічильників у помешканнях з незадовільним станом внутрішньо-квартирної водопровідної системи. Наші фахівці оцінюють ситуацію, і якщо при демонтажі є загроза виникнення аварійної ситуації, що в свою чергу призведе до завдання матеріальних збитків власнику приміщення та співмешканцям будинку – тоді ми лічильник не знімаємо, а повіряємо на місці. Якщо ж до лічильника є доступ і труби в задовільному стані – тоді повірка здійснюється шляхом безкоштовної заміни лічильника на новий – повірений. Відомо, що лічильники води, як і будь-які інші прилади, що мають рухомі механізми, з часом зношуються, що впливає на точність їх показів. Щоб пересвідчитись, чи правильно лічильник «рахує кубометри», ми заобов’язані виконувати його повірку з періодичністю один раз на чотири роки. Повірка є обов’язковою процедурою, передбаченою чинним законодавством» – повідомив начальник відділу збуту послуг Роман Кулиняк.

Водночас у Львівводоканалі зазначають, що безоплатна повірка водолічильників виконується лише для споживачів багатоквартирних будинків. Споживачам (фізичним особам), які проживають у будинках, що перебувають у їх приватній власності, та споживачам – юридичним особам або фізичним особам-підприємцям повірка водолічильників проводиться на платній основі, оскільки у тариф на водопостачання та водовідведення для вказаних категорій споживачів витрати на проведення метрологічної повірки не включені. Наразі у помешканнях львів’ян встановлено понад 270 тисяч лічильників холодної води та близько 160 тисяч – гарячої.