У Львівводоканалі відбулося відкрите обговорення тарифів на 2018 рік


На виконання вимог Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 4 вересня у Львівводоканалі відбулося відкрите обговорення проекту тарифів на 2018 рік на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення для усіх категорій споживачів та проекту інвестиційної програми підприємства на наступний рік.

«На основі витрат підприємства ми розраховуємо тарифи на перспективний рік. Зміни цін на ринку енергоносіїв, палива та матеріалів, які не залежать від господарської діяльності нашого підприємства, зростання податків і зборів, підвищення мінімальної заробітної плати – це основні чинники, які призводять до перегляду тарифів, що повинні відшкодовувати обгрунтовані витрати на виробництво послуг. Відтак, перегляд тарифів – це передусім, економічно вимушений крок» – розповідає керіник планово-економічного відділу Львівводоканалу Наталя Тимчишин.

Згідно до запропонованого проекту наступного року абоненти будуть сплачувати на 26-28% більше за послуги, які надає Львівводоканал. Вартість послуг для мешканців багатоквартирних будинків становитиме 17 гривень і 01 копійка – це разом за водопостачання і водовідведення 1 м3 з врахуванням ПДВ. Для юридичних споживачів та мешканців приватного сектору тариф становитиме 15 гривень, 18 копійок, для оптових споживачів – 4 гривні, 91 копійка.

Проект інвестиційної програми Львівводоканалу передбачає видатки в сумі 76 748,7 тис.грн, з них: кошти амортизаційних відрахувань – 22 892,7 тис.грн., витрати, пов’язані з обслуговуванням позик – 53 856 тис. грн.

Детальну інформацію щодо обгрунтування необхідності корегування тарифів та проект інвестиційної програми підприємства на 2018 рік можна переглянути тут.

Остаточне рішення буде прийнято після розгляду проектів розрахунків та їх опрацювання з боку Національної комісії. Окрм того, вже згодом відбудуться другі громадські слухання з цього питання.

Протокол перших громадських слухань можна переглянути тут.