Оперативна інформація щодо відновлення водопостачання Личаківського району


Надзвичайно складна аварійна ситуація трапилася увечері у п’ятницю 8 грудня, коли диспетчерська служба Львівводоканалу зафіксувала падіння тиску води на Плугівському напрямку. О 2 годині ночі вода зовсім перестала надходити у резуруар насосної станції у Винниках. Уночі аварійна бригада водоканалу виїхала на пошук пошкодження, для цього необхідно було пройти усю трасу трубопроводу протяжністю близько 70 км. Два витоки води віднайшли над ранок 9 грудня між селами Чижиків та Печенія на відстані приблизно 20 км від міста Львова.
Пошкодження утворилося на шві сталевого трубопроводу діаметром 1200 мм на глибині понад 3 метри. Оскільки потужний струмінь води не давав змогу виконати аварійні роботи довелося повністю зупинити роботу водозабору «Плугів» та очікувати допоки спустошиться ділянка трубопроводу довжиною 50 км. Відтак з 10 години ранку 9 грудня було повністю припинене водопостачання Личаківського району та міста Винники. У місті працювало 3 водовозки.

Увесь час на місці аварії працювали 2 бригади Львівводоканалу, була залучена спецтехніка: трактори-насоси відкачували воду, яка прибували в об’ємі 1800 метрів кубічних за годину. На допомогу Львівводоканалу був залучений підрозділи МНС.
Відкачування води тривало до 4 години недільного ранку. Після повного спустошення водопроводу аварійна бригада Львівводоканалу приступила до зварювальних робіт, які завершилися о 10:30 годині ранку. На даний час водозабір Плугів запущений, відбувається наповнення трубопроводу водою. За прогнозами вода надійде до міста приблизно о 23-24 год вечора, однак досягти нормального режиму водопостачання вдасться не раніше 10 години ранку 11 грудня у понеділок.

«У нас повністю спустошені резервуари і спорожнена система міських водопроводів у Личаківському районі. Це справді надзвичайно складна ситуація і серйозний виклик для усіх ремонтих та експлуатаційних служб. Можемо передбачити, що завтра відбуватиметься тимчасове погіршення якості води через змивання заліза зі стінок водопроводів. Також не виключені пориви трубопроводів у зазначеному районі через заповнення системи повітрям. Запевняємо усіх мешканців, що наші працівники докладають максимум зусиль, щоб якомога швидше вирішити проблему. Водночас висловлюємо велику подяку працівникам Львівводоканалу, які працювали упродовж усієї минулої доби, під снігом і вітром, і не зважаючи на втому, до ранку завершили аварійно-відновлювальні роботи» – коментує директор Валентин Вольський

Зараз у місті працює 17 водовозок, які надали райадміністрації, приватні фірми, а також військові частини.
Водовозки для мешканців розташовані за такими адресами:
вул. Лісна – Лисенка
вул. Довбуша – Кривоноса
вул. Ніжинська – Мучна
вул. Пасічна – Медової Печери – Майорівка
вул. Личаківська, 84 – Мечникова
вул. Грицая – О. Теліги
вул. Личаківська – Голинського
вул. Тракт Глинянський, 161-163
вул. Дж. Вашингтона – Шафарика.
Також дві водовозки поїдуть в м. Винники і будуть там за двома адресами орієнтовно о 16.00 год: вул. Кільцева, 2, та перехрестя вул. Івасюка – Винна Гора.
Також 1 тонна води у 6-літрових бутлях буде біля Личаківської районної адміністрації на вул. Левицького, 67. Мешканці також можуть приходити і брати цю воду для своїх потреб.
Біля 6 храмів міста будуть виставлені ємкості з питною водою:
Вул. Пасічна, 83, Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Вул. Личаківська, 175, Храм Покрови
Вул. Лисенка, 23, Храм Івана Золотоустого
Вул. Пасічна, 91, Храм Різдва Йоана Хрестителя
Вул. Личаківська – Мечникова, Храм св. Петра та Павла
Вул. Харківська, 47, Храм Холмської Ікони Божої Матері.