У квітні у місті трапилося 224 закупорювання вуличних каналізаційних колекторів


Щодня у диспетчерську службу «Львівводоканалу» надходять звернення від мешканців з проханням прочистити каналізаційні мережі.  Через засмічення в трубах відбувається затоплення підвальних приміщень, вилив нечистот, погіршення санітарного стану.

Коментує керівник служби каналізаційного господарства Володимир Васильченко: «Що ж є причиною виникнення забиття в каналізаційних трубах? Неправильне користування сантехнічними приладами та мережею водовідведення. Викидаючи до каналізації речі не призначені для утилізації в системі відчистки стічних вод, як до смітника, мешканці провокують засмічення різного рівня складності. До прикладу,  якщо це жири або масла, то вони можуть назбируватися на внутрішніх стінах труб, тим самим зменшувати діаметр пропуску каналізаційних вод. Ганчірки, консервовані овочі та фрукти, засоби особистої гігієни, поліетиленові торбинки – усе це осідає чи застрягає в місцях поворотів каналізаційної траси. В результаті труби закорковуються, подекуди так, що без спеціальної техніки їх не прочистити. Те сміття, яке не осіло в колекторах, у великій кількості надходить на очисні споруди міста, провокуючи зайве навантаження на обладнання та додаткові витрати електроенергії для нашого підприємства».

Відтак «Львівводоканал» нагадує, що не варто викидати в каналізаційну мережу такі речі як харчові відходи, засоби особистої гігієни, залишки будівельних матеріалів, побутове сміття.

Закликаємо львів’ян бути відповідальними та пам’ятати, що відходи, які потрапляють в будинкову каналізаційну мережу, можуть згодом виявитися в підвалі Вашого будинку або вилитися у Вашому дворі.