Відбулося друге засідання наглядової ради по біогазовому проекту


У Львівводоканалі відбулося друге засідання наглядової ради за реалізацією Проекту «Реконструкція очисних споруд та будівництво станції переробки мулу для очистки та утилізації стічних вод та виробництва біогазу для когенерації тепла та електроенергії в місті Львів» за участю донорів проекту Європейського Банку Реконструкції та Розвитку,  Північної екологічної корпорації НЕФКО та консультантів проекту французької компанії Ежіс та намецької компанії Дреберіс.

Нагадаємо, що реалізація інвестиційного проекту вартістю 31,5 млн.євро передбачає виробництво додаткової електроенергії та тепла з біогазу, який отримуватиметься із осаду, що виробляється існуючими каналізаційними очисними спорудами міста.

Проект складається з двох компонентів: Будівництво біогазової станції та когенераційної установки (компонент 1) та Реконструкція та модернізація пісковловлювачів на наявних очисних спорудах (компонент 2).

«Головна мета проекту – отримувати «зелену енергію» з відходів очисних споруд. Для досягнення цієї мети потрібно, щоб у мулі, який утворюється під час технологічного процесцу очищення стічних вод була якнайбільша частка органічних речовин та найменша – мінеральних. Однак існуючі пісковловлювачі не здатні забезпечити ефективне видалення піску. Саме тому ми наполягли на включенні цього компоненту у Проект й отримали фінансування у вигляді грантових коштів від Партнерства з енергоефективності та довкілля Східної Європи (“E5P”). Станом на сьогодні уже завершено проектні роботи, очікуємо експертного висновку та плануємо оголошення тендеру на реконструкцію пісковловлювачів на початок липня.

Щодо головного компоненту – будівництва біогазової станції – тут також є суттєві зрушення у ході реалізації проекту: наприкінці травня ми оголосили попередній кваліфікаційний відбір для компаній-учасників тендеру. Подання заявок триватиме до 5 липня 2018 року включно. Уже відбулася перша роз’яснювальна зустріч, понад 20 компаній та консорціумів з усього світу подали заявки для участі в торгах. Для нас дуже важливо, щоб компанії мали успішний досвід у реалізації схожих проектів у світі, оскільки проект отримання біогазу на комунальних очисних спорудах в Україні реалізовується вперше» – прокоментував Дмитро Ванькович, керівник ГРП