У Львові понад 640 км каналізаційниїх колекторів різного діаметру (від 150 мм до 1,5 м), по яких транспортуються побутові та промислові стічні води до очисних споруд міста.
Стічні води містять в собі велику кількість різноманітних забруднень, як органічного, так і неорганічного походження. Це жири і оливи, які здатні накопичуватися на стінах труб, поступово звужуючи їх діаметр. Це іржа і накип, пісок, ганчірки, які випадково потрапили в каналізацію та поліетиленові пакети, які осідають або застряють в місцях поворотів каналізаційної траси. Часом закупорювання або засмічення каналізації настільки серйозне, що усунути його можливо лише за допомогою спецтехніки.
Загалом у 2013 році аварійні бригади «Львівводоканалу» ліквідували понад 3 тисяч засмічень на каналізаційних мережах, в середньому 7-8 на добу.
Що викликає закупорювання?
Існує загальноприйнятий поділ засмічень каналізаційних труб на кілька різновидів:
• біологічне – залишки їжі, наростання жиру і мулу всередині труб;
• будівельне – цементні, гіпсові та інші залишки;
• побутове – ганчірки, папір та іншої побутової сміття;
• закупорювання, що утворилася в результаті пошкодження труби.
Хто усуває закупорювання?
Ми забезпечуємо ремонт і технічне обслуговування вуличної каналізаційної мережі. У випадку аварії на вуличних колекторах необхідно звертатися у диспетчерську службу ЛМКП «Львівводоканал» на короткий номер 15-51 або +38 (032) 276-20-50
Якщо ж засмічення каналізації трапилося усередині будинку, в підвалі або на будинковому приєднанні, тоді Вам необхідно звернутися до житлово-експлутатаційного підприємства у будні дні або до аварійно диспетчерських служб міста у вихідні дні та нічні години доби (з 17.00 до 08.00 год)
Контакти аварійно-диспетчерських служб міста:
237-98-53 Міська аварійна служба ЖКГ Галицький району
263-25-61 ЛКП «Аварійна служба Франківського району»
233-20-16 ЛКП «РАС» Залізничного району
252-10-37 ДКП «Трап» Шевченківського району
275-06-11 МКП «Стихія» Личаківського району
Як ми можемо допомогти
Ми надаємо платні послуги по ліквідації закупорювання каналізаційної мережі, що не перебуває на балансі ЛМКП “Львівводоканал”.
Вартість виконання робіт вказана у розділі Послуги.
Каналізація – це не смітник!
Необхідно пам’ятати, що система каналізації схильна до засмічень, а їх причиною найчастіше є порушення правил експлуатації каналізаційних мереж. Під час прочищення засмічень нашим фахівцям доводиться витягати з трубопроводів викинуті ганчірки, шматки мила, папір, засоби особистої гігієни, відходи консервування овочів та фруктів. Все це необхідно викидати не в каналізаційну мережу, а у сміттєве відро.
Освоїти культуру користування каналізацією нескладно. Необхідно дотримуватися кількох простих правил:
• завжди відокремлюйте тверді відходи і утилізуйте їх окремо від рідких;
• не викидайте в каналізаційну систему харчові відходи;
• не виливайте в унітази, раковини та умивальники жири та олію, які накопичуються на стінках труб, поступово звужуючи їх діаметр;
• не лінуйтеся виносити сміття в призначені для цього місця, а не в найближчий відкритий дощеприймач;
• пам’ятайте, що відходи, які потрапляють в будинкову каналізаційну мережу, насамкінець опиняться в підвалі Вашого будинку або виллються у Вас у дворі. Не створюйте незручності собі та оточуючим!