Встановити лічильник

За чий рахунок встановлюються квартирні лічильники води?

У пункті 9 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 вказано: у квартирі (будинку садибного типу) роботи з встановлення приладів обліку води проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.

Встановлювати лічильник води можна з допомогою спеціалізованої організації або самостійно. Однак прийняття його на облік і пломбування здійснюється лише після перевірки правильності його встановлення. Тому, з метою уникнення непередбачуваних ситуацій необхідно отримати консультацію ДСП «Водомір».

Якщо ж Ви вирішили скористатися нашими послугами, то фахівці ДСП «Водомір» зареєструють Ваше замовлення за номером 240-11-40 (вн. 1127), призначать час виїзду фахівця для обстеження місця встановлення лічильників та складання кошторису робіт. Якщо вартість Вас влаштує, то з Вами буде узгоджена зручна дата приїзду фахівців для проведення робіт з встановлення засобів обліку води.

Вимоги до встановлення засобів обліку передбачені п.5.2. «Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України» (надалі «Правил…») «Вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу».

Опломбування лічильника

Розрахунки за використану воду згідно з показами засобів обліку будуть проводитися з моменту опломбування їх з’єднувальних частин до вузла обліку контролером ДСП «Водомір».

Якщо роботи по встановленню лічильника виконували фахівці ДСП «Водомір», то заява на опломбування автоматично потрапить до контролера, який у призначений день виїде на місце встановлення та виконає опломбування лічильника. Підсумком цих робіт буде «Акт реєстрації лічильників».

У випадку самостійного встановлення лічильника Вам необхідно звернутися у відділ реєстрації лічильників каб. 205 вул.Зелена, 64 (т. 240-11-40 (вн. 1248) з письмовою заявою (Зразок заяви). Фахівці відділу зареєструють заяву та узгодять час виїзду контролера для опломбування водолічильника.