Якість питної води контролюємо щодня


Контроль за якістю води, яку вживають львів’яни, здійснює атестована хіміко-бактеріологічна лабораторія Водоканалу. Співробітники лабораторії контролюють якість артезіанської води як у місці водозабору, так і в розподільній мережі міста.

«Відбір проб води для дослідження проводимо щодня, і у святкові, і у вихідні дні. За 9 місяців цього року ми відібрали 5706 проб води та здійснили 100272 фізико-хімічних та 32028 бактеріологічних аналізів. Лише 18 досліджень мали відхилення від норми, йдеться про проби води з тупікових ліній розподільчих мереж. Натомість на водозаборах ми не зафіксували жодного відхилення показників якості питної води» – розповіла начальник хіміко-бактеріологічної лабораторії Надія Щербак.

Особливістю водопостачання Львова є велика кількість водозаборів. Відтак, вода до міста подається з різних напрямків, а мешканці різних районів міста п’ють воду з іншим хімічним складом. Однак, уся вода добувається лише з підземних джерел, є екологічно чистою та не потребує додаткової очистки перед подачею до споживачів.

Львівська водопровідна вода є безпечна та якісна й відповідає вимогам ДержСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

«Трапляється, що мешканці скаржаться на надмір заліза, рудий колір води у крані. Наші лаборанти виїздить на такі скарги. Якщо у пробах водопровідної води виявлять відхилення від нормативних показників, здійснюється промивка водопровідних мереж. Після чого знову-таки ми беремо проби і перевіряємо якість. Я також рекомендую перед споживанням спускати воду з крану. До речі, при відборі проб, відповідно до нормативу, ми маємо робити це упродовж 15 хвилин»

З питань якості питної води споживачам слід звертатися за номерами телефонів 1551 – диспетчер, 245-91-60 – лабораторія.