Каналізаційний колектор у с.Лисиничі потребує заміни


У с.Лисиничі відбулося руйнування  каналізаційного колектору унаслідок виконання земляних робіт на території, по якій пролягає тубопровід. Зокрема, на замовлення Лисиничівської сільської ради, у липні були розпочаті роботи по засипанню грунтом та будівельним сміттям території поблизу існуючого кладовища. Відтак було зроблено насип висотою понад 8 метрів, від ваги якого зруйнувався каналізаційний колектор.
Позаяк висота насипу перешкоджає доїзду спецтехніки та виконанню ремонтних робіт на колекторі, ЛМКП «Львівводоканал» звернулося з офіційним листом №16-4122 від 5.08.2016р. до голови Лисиничівської сільської ради з вимогою усунути порушення режиму використання охоронних зон інженерних мереж та привести згадану земельну ділянку до попереднього стану.
Водночас копія листа була скерована у  Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, Департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА.
На даний час порушення меж зон санітарної охорони каналізаційних мереж не усунуті. Відтак ЛМКП «Львівводоканал» не має технічної можливості ліквідувати аварійну ситуацію у с.Лисиничі власними силами та залучає спецтехніку, яку орендуватиме у сторонньої організації.

«Для ліквідації цієї аварії нам необхідно було влаштувати доїзд для спецтехніки, вирішити  питання складування грунту, питання укріплення траншей для виконання земляних робіт на великій глибині.
Однак задля остаточного вирішення проблеми протікання каналізаційного трубопроводу каналізаційні мережі необхідно винести за межі земельної ділянки, передбаченої для розширення кладовища. Розробка проектно-кошторисної документації, закупівля трубопроводів та виконання робіт потребує залучення значних коштіів та пошуку джерел фінансування для виконання зазначених робіт» – повідомив директор Валентин Вольський.