Львівводоканал достатньо забезпечений реагентами для знезараження питної води


Ситуація з постачанням питної води у Львові контрольована, Львівводоканал забезпечений реагентами для знезараження питної води у достатньому обсязі, відтак загрози перебоїв централізованого водопостачання у місті немає.

Нагадаємо, що підприємство “Дніпроазот” нещодавно повідомило, що припиняє виробництво та поставки рідкого хлору для водоканалів. Відтак у мережі Інтернет поширюється інформація про ймовірні труднощі у знезараженні води, які очікують міста України. Як наголошують у Львівводоканалі, у місті Львові використовують  альтернативну установку для дезінфекції питної води за допомогою гіпохлориту натрію.

«Ми уже кілька років виготовляємо гіпохлорит натрію зі звичайної солі на власній станції, яка була побудована у Сокільниках до футбольного чемпіонату у 2012 році. Отож понад 40% від усього обсягу води, що постачається містянам, дезінфікується розчином гіпохлориту натрію. Відтак такої гострої проблеми, з якою зіткнулися інші міста України у Львові немає. Адже у випадку припинення поставок рідкого хлору з підприємства-монополіста ми зможемо скористатися альтернативними шляхами, зокрема наростити обсяги виготовлення гіпохлориту або закуповувати хлор у закордонних постачальників» – повідомив Валентин Вольський

«Принагідно інформуємо львів’ян про те, що на відміну від інших водоканалів, які використовують воду з річок, потребують складного технологічного процесу водопідготовки та застосовують подвійне хлорування, у місті Львові вода постачається виключно з артезіанських джерел, має найкращу якість та не потребує додаткової фільтрації та обробки. Саме тому львівську воду можна безпечно споживати для питних потреб та не хвилюватися щодо її дезінфекції» – зауважила Надія Щербак, начальник хіміко-бактеріологічної лабораторії Львівводоканал.

У Льввівводоканалі закликають громадян не звертати увагу на гучні заголовки у ЗМІ щодо загрози припинення водопостачання та використовувати лише перевірену інформацію з офіційних джерел.

У Львові з 2012 року діє нова система знезараження питної води