Офіційна делегація міста Львова зустрілася з міністром охорони довкілля Польщі


У рамках українсько-польського співробітництва 23-24 жовтня офіційна делегація міста Львова у складі заступника міського голови Геннадія Васьківа, керівника Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслана Гречаника та керівників «Львівводоканалу» Валентина Вольського і Дмитра Ваньковича відвідали міжнародну еко-виставку та конференцію POL ECO SYSTEM 2018, присвячену інноваціям у сфері екології та питанням чистої води та чистого повітря. Під час візиту відбулася робоча зустріч львівської делегації з міністром охорони довкілля Польщі Генриком Ковальчиком та президентом Фонду охорони довкілля та водного господарства Польщі Казімежем Куйдою з метою обговорення поступу в реалізації проекту комплексної модернізації очисних споруд у місті Львові.

«Ми обговорили перспективи фінансування проекту по модернізації очисних споруд Львова для забезпечення процесу ефективного очищення стічних вод та зменшення рівня забруднення транскордонної річки Західний Буг.Зокрема досягнуто домовленості по залученню коштів у розробку техніко-економічного обґрунтування, що стане черговим етапом в реалізації проекту.
Модернізація очисних споруд потребуватиме близько 200 мільйонів євро, а це дуже вагома інвестиція для міста Львова. Зараз іде тривалий та кропіткий процес підготовки документів для залучення коштів. Нам необхідно виконати значний обсяг підготовчих робіт та попередніх досліджень, для того, щоб прийняти найоптимальніше технологічне та економічне рішення. Та головне – ми маємо цілковиту підтримку наших польських колег» – зазначив Геннадій Васьків, заступник міського голови Львова з фінансово-економічних питань.

Нагадаємо, що минулого року місто Львів та ЛМКП «Львівводоканал» підписали меморандум про співпрацю з Національним Фондом охорони довкілля та водного господарства Польщі у сфері екології. Уже понад півроку експерти Фонду разом з фахівцями «Львівводоканалу» залучені у роботу по збору та аналізу даних, які є передумовою для визначення потенційних інвестицій.