До уваги споживачів ЛМКП «Львівводоканал»!


Інформуємо споживачів про те, що на виконання Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 302 від 10.03.2016 ЛМКП «Львівводоканал» підготував розрахунки коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо-будинкових систем) на 2019 рік, зумовлене фінансово-господарською діяльністю оптового споживача – ліцензіата* у сфері надання послуг централізованого водопостачання супутнім споживачам на шляху транспортування води до міста Львова.

Рішенням № 629 від 15.06.2018 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради визначено виконавця (споживача – ліцензіата) послуг з централізованого водопостачання населенню, яке проживає у зонах депресійних лійок ЛМКП «Львівводоканал» та інших населених пунктах.

Сканкопія ліцензії щодо законності діяльності з надання послуг централізованого водопостачання населенню, яке проживає у зонах депресійних лійок ЛМКП «Львівводоканал» та інших населених пунктах споживачем – ліцензіатом – виконавцем послуг у сфері централізованого водопостачання та/або водовідведення додається.

З огляду на вищенаведене та у відповідності до підпункту 1) пункту 4.2. розділу IV «Зміна тарифів» «Процедури встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення», затвердженої постановою НКРЕКП № 364 від 24.03.2016 року, в зв’язку зі зміною обсягів централізованого водопостачання для споживачів, що є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та/або водовідведення ЛМКП «Львівводоканал» здійснено розрахунок тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення та централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) та коригування обсягів водопостачання суб’єктам господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сферах водопостачання та/або водовідведення у загальному балансі водопостачання та/або водовідведення на 2019 рік.

На сьогоднішній день тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, встановлені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг згідно постанови № 266 від 26.02.2019 р. Чинний тариф на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення  (з використанням внутрішньобудинкових систем), встановлений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, № 267 від 26.02.2019 року.

Проект скоригованих тарифів на централізоване водопостачання та/або  водовідведення і централізованого постачання холодної води та водовідведення на 2019 рік у порівнянні із діючими тарифами:

 

 

Діючі та скориговані тарифи на послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення і централізованого постачання холодної води та водовідведення (вказані з ПДВ)
Тариф Категорії споживачів
Споживачі, які не є суб’єктами господарювання у сфері водопостачання та водовідведення Споживачі – ліцензіати з централізованого водопостачання та водовідведення Споживачі, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого постачання холодної води та водовідведення
Централізоване водопостачання Діючий тариф 9,53 4,22 10,33
Скоригований тариф 11,73 4,61 12,69
Рівень зростання, % 23,1% 9,2% 22,8%
Централізоване водовідведення Діючий тариф 5,08 1,34 5,40
Скоригований тариф 5,77 1,47 6,83
Рівень зростання, % 13,6% 9,7% 26,5%
Водоспоживання  (Разом водопостачання та водовідведення) Діючий тариф 14,60 5,57 15,73
Скоригований тариф 17,50 6,08 19,52
Рівень зростання, % 19,8% 9,2% 24,1%

Обгрунтування необхідності коригування цін (тарифів) на послуги водопостачання та/або водовідведення у 2019 році

          На зміну тарифів насамперед вплинули виконання вимог та норм чинного законодавства щодо ведення фінансово-господарської діяльності суб’єктами господарювання (споживачами – ліцензіатами), що здійснюють діяльність у сфері централізованого водопостачання та зростання складових тарифів, а саме:

  • витрат на оплату праці у зв’язку із внесенням змін у Галузеву угоду, де відбулись зміни коефіцієнтів, які застосовуються для розрахунку заробітної плати,. а також враховано прожитковий мінімум грудня 2018 року, що становить – 1921,00 грн. та мінімальна заробітна плата – 4173,00 грн. Відповідно ріст планової заробітної плати становить 45,1 %.
  • витрат на єдиний соціальний внесок у зв’язку із підвищенням витрат на оплату праці;
  • витрати, які були не враховані в діючому тарифі, а саме: витрати по оренді балонів; оренді транспортного засобу; дератизації; хімічному аналізу; санітарному обслуговуванню стічних вод; виготовленню детального плану території; обслуговуванню водопроводу; обслуговуванню оргтехніки; консультаційних послугах; аудиторських послугах; інформаційних послугах; перекладацьких послугах; експертному висновку; оновленню програмного забезпечення; медичному огляді; технічній документації; проведенню конференцій; друкованій продукції; обслуговуванню програмного забезпечення; проїзні карточки; сторожовій охороні.

Коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом щодо виконання норм чинного законодавства та належного функціонування підприємства, зокрема, для здійснення розрахунків за електроенергію, оплати податків та забезпечення споживачів якісними послугами та питною водою.

* ліцензіат – суб’єкт господарювання, який одержав ліцензію на провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та/або водовідведення (здійснює ліцензовану діяльність).

Відкрите обговорення проекту структури тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення, з урахуванням скоригованого балансу централізованого водопостачання  на 2019 рік, відбудеться 06 травня 2019 року о 12:00 год в актовому залі ЛМКП «Львівводоканал»  за адресою м. Львів, вул. Зелена, 62.

Заявки для участі у відкритому обговоренні, а також зауваження та пропозиції приймаються до 01 травня 2019 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: ЛМКП «Львівводоканал» вул. Зелена, 64, 79017 м. Львів; lvivvodokanal@ukr.net

Адміністрація ЛМКП «Львівводоканал»