«Львівводоканал» подасть заявку до Національного Фонду Польщі на співфінансування модернізації очисних споруд у Львові


На засіданні виконавчого комітету ЛМР сьогодні, 6 червня, прийняли рішення про погодження подання заявки на співфінансування техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для модернізації очисних споруд міста Львова.
Така ініціатива відбувається в межах співпраці з у Національним Фондом охорони навколишнього середовища і водного господарства Республіки Польща задля реалізації спільних заходів, спрямованих на забезпечення ефективного очищення стічних вод міста Львова і зведення до мінімуму забруднення транскордонної річки Західний Буг.

«Ми сподіваємося розробити ґрунтовне ТЕО реконструкції очисних споруд для досягнення європейських стандартів очищення стічних вод. Нам необхідно отримати такий документ, в якому будуть чітко описані технічні напрямки модернізації та оцінена її вартість. Адже за прогнозами зовнішніх експертів оновлення міських очисних споруд може коштувати від 150 до 300 мільйонів євро. Однак без якісного ТЕО ми не можемо подаватися на розробку проекту та пошуку фінансування» – зазначає в.о. директора Дмитро Ванькович

Довідка
05.10.2017 року у Львові був підписаний Меморандум про співпрацю Національного фонду охорони навколишнього середовища і водного господарства Республіки Польща з ЛМКП «Львівводоканал» i містом Львовом, під патронатом Міністерства екології та природних ресурсів України та за згодою Міністерства довкілля Республіка Польща.
У результаті спільної роботи залучених консультантів Фонду і експертів-технологів Львівводоканалу у 2017-2018р.р. створено технічний звіт «Положення і підстави для попереднього техніко-економічного обгрунтування модернізації очисних споруд у м. Львові».
У 2019 році відбулася низка офіційних зустрічей з керівним комітетом Національного фонду, задля обговорення можливості співфінансування техніко-економічного обгрунтування для модернізації очисних споруд у м. Львові відповідно до вимог пріоритетної програми «Інвестиції в управління каналізацією за межами країни», яка передбачає фінансування до 2023 року на програми очищення стічних вод, що впливають на покращення екологічної безпеки Республіки Польща.