Очисні споруди

Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» експлуатує каналізаційні очисні споруди міста, що розташовані на берегах річки Полтва (належить до басейну Балтійського моря) у північно-східній частині міста.

Господарсько-побутові, виробничі та дощові стоки міста по закритому колектору річки Полтва потрапляють на каналізаційні очисні споруди проектною потужністю 490 000 м³/добу, які складаються з двох комплексів: КОС 1-2 та КОС 3-4.

Головними етапами технологічного процесу очисних споруд є: прийняття стічних вод; видалення сміття механічними решітками (грабельне відділення); видалення піску та інших мінеральних домішок в пісковловлювачах; видалення органічних та неорганічних домішок в первинних відстійниках; біологічна очистка стічних вод в аеротенках; виділення активного мулу від очищеної води у вторинних відстійниках; механічне зневоднення осаду; складування зневодненого осаду на мулових полях.

КОС 1-2 перебуває в експлуатації з 1963 року (перша черга) та 1965 року (друга черга). Загальне проектне навантаження становить 140 000 м³/добу.

КОС 3-4 перебуває в експлуатації з 1976 року (перша черга) та 1988 року (друга черга). Загальне проектне навантаження становить 350 000 м³/добу.

Нирки Львова. Фоторепортаж із очисних споруд