Оголошення

З першого квітня для мешканців сіл Збиранка, Малехів, Великі та Малі Грибовичі водовідведення і водопостачання стане платним.

Мешканці, які користуються послугами, мають укласти договір про надання водопостачання з їх виконавцем. У відповідності до ст. 19 ЗУ «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», послуги з питного водопостачання надаються споживачам на підставі договору та відповідно до ст. 19 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

У відповідності до ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» забороняється приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення таких будівель вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

Прилад обліку води має встановлюватися в місці підключення відповідної інженерної мережі будинку до мережі виконавця послуг.

Відповідно до ДБН В.2.5.-64:2012 Внутрішній водопровід та каналізація (п.13.1 розділу 13 «Засоби для вимірювання витрат води») визначено: Для будинків, будівель або споруд, які будуються, реконструюються, реставруються, технічно переоснащуються та капітально ремонтуються, з гарячим і/або холодним водопроводом треба передбачати вузли обліку витрат з витратомірами (лічильниками) холодної та гарячої води, параметри яких повинні відповідати діючим стандартам, технічному регламенту щодо суттєвих вимог до вимірювальної техніки та бути обладнаними пристроями для знімання інформації, передачі її на диспетчерський пункт, диспетчеризації.

Встановлені та повірені прилади обліку води будуть братися на абонентський облік після звернення споживача із відповідною заявою.

Після укладання договору про надання послуг водопостачання та встановлення приладів обліку води, споживачі можуть скористатись своїм правом на отримання пільг та субсидій.

Примітка: Повідомляємо, що у відповідності до ст. 103-1 КУпАП Самовільне використання з корисливою метою питної води без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, а так само інші порушення правил користування питною водою, що не завдало значної шкоди, тягнуть за собою попередження або накладання штрафу на громадян від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження.
У відповідності до ст. 103-3 КУпАП Приєднання будівель до зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) без оснащення вузлами обліку будівель і приміщень – тягне за собою накладання штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до ст. 188-1 ККУ Викрадення гарячої води або питної води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, – карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.